فناوریفناوری عمومی

متخصص پول های مجازی در ازای یک میلیون دلار بیت کوین ربوده شد

بیت کوین
نوشته شده توسط محسن فلسفی
روز سه شنبه در اوکراین Pavel Lerner متخصص پولهای دیجیتال توسط گروهی مسلح که ماسک بر روی صورتشان بود ربوده شد. این آدم ربایی در جهت دریافت پول بوده اما با پیچدگی تکنولوژی به جای درخواست پول کاغذی قابل ردیابی ، آدم ربایان درخواست پرداخت معادل یک میلیون دلار بیت کوین نمودند.

حال مشخص شده دادستان نیویرک Vance حرفش درسته بوده وقتی گفت ما میتونیم خارج از دنیای مجازی انتظار داشته باشیم، جرایمی به واسطه پولهای دیجیتال بیشتر از حالت عادی اتفاق بیافتد. Vance پس از اینکه دزدان مسلح برای دزدیدن پول های مجازی به ارزش ۱٫۸ میلیون دلار فردی را در نیویرک گروگان گرفته بودن بیانه ای صادر نمود.
برای دزدان Lerner هدف خیلی مناسبی بود او را به عنوان فرد قدرتمند در زمینه بیت کوین در اوکراین می شناسند و فردی اجرایی در بازار مبادلات پول های مجازی می باشد.

او خوشبختانه چند روز بعد (شوکه شده اما زنده) آزاد شد. اما مشخص نیست که خودش کارهای انتقال را انجام داده یا فردی دیگری اینکار را برای او انجام داده است. در حالیکه شرکت به کاربران اطمینان خاطر داده بود که پولهای مجازی آنها کاملا امن می باشد و گروگان گیران نمی توانند به کیف پولهای مجازی و اطلاعات شخصی آنها دسترسی داشته باشند وقتیکه خود Lerner هم به آنها دسترسی ندارد.

ما حدس میزنیم مجرمان تا الان پول های مجازی را فروخته اند یا ردپای خود را پاک کرده اند و در نواسنات بازار ارز مجازی آن را بفروش می رسانند. پلیس اکراین پرونده جنایی در این خصوص باز کرده است. این اولین پرونده مربوط به بیت کوین در این کشور می باشد اما احتمالا آخرین پرونده نیز نمی باشد.

منبع: engadget

[تعداد رای:0]

درباره نویسنده

محسن فلسفی

Network Admin
زمینه تخصصی:
Microsoft MCSE - VMware VCP - Mikrotik MTCNA - Kerio Control
علایق شخصی:
ترجمه متون و ویدیو های فان زبان انگلیسی
جهت ارتباط با من:
mohsen.falsafi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید