سلامت فناوری

Apple Watch به معنای واقعی کلمه شما را بهت زده خواهد کرد

امیرحسین عراقی
نوشته شده توسط امیرحسین عراقی

گزارش Apple  از توسعه AKG خوان برای مدل های Apple Watch

نگارش های آینده ی Apple Watch ها ممکن است حاوی شکل های پیچیده ای از فناوری مشاهده عملکرد قلب انسان باشد که می تواند  از سیگنال های الکتریکی برای ردیابی نقایص و عیوب و سایر نشانه های بیماری های قلبی استفاده کند.

بر اساس گزارش از Bloomberg  این آزمایشات بطور معمول این آزمایشات بطور معمول با استفاده از چندین الکترود که بصورت مستقیم  به پوست وصل می شوند انجام خواهد شد به طورنا محسوس ، الگوهای الکترونیکی بین دو ضربان قلب را نشان می دهد.این مجموعه را دستگاه   ثبت و نمایش ضربان قلب توسط الکتریسیته یا EKG گویند.

اپل دارد روی پروژه ای کار می کند که شخص با فشار دادن ساعت آن را به کار می‌اندازد تا قلب را بررسی کند .داده های جمع آوری شده از الکترود های متصل به بدن،قلب را تحت نظر دارند .این به دارندگان apple watch  این اجازه را میدهد تا در هنگام حمله قلبی یا مشکلات ناشی از آن جریان مداومی از EKGرا دریافت کنند که در اطلاع رسانی درست به پزشکان جهت درمان در مراحل اولیه بیماری و حملات قلبی کمک می کند.

اپل در مورد کارش در خصوص مقاوم سازی و تقویت ساعت هایش که به عنوان یک ابزار پزشکی ودستگاه سلامتی استفاده خواهد گردید ،چیزی را مخفی نکرده است.(از زمانی که شرکت ، موقعیت دستگاه هایش را به عنوان یک کالای لوکس و جواهری متوقف کرده است، مدت زیادی می گذرد) علت آن وجود آزمایشات سخت و مداوم برای ایجاد سیستم نمایش سلامت روی محصول مصرف کننده است.

اواخر ماه قبل ، اپل در خصوص اجرای شراکت با دانشگاه استانفورد ، مطالعه جدید را آغاز کرده است. یکی از  صدها مطالعه ای که شرکت در خصوص اجرای محصول ۲۰۱۵ خود شروع کرده است ،این محصول آهنگ ضربان قلب کاربران Apple  watch  را بطور نامنظمی دنبال  خوهد کرد.این تجمیع اطلاعات، می تواند توسط مدل کنونی نمایش ضربان قلب انجام شود.اما گونه های پیشرفته تر مشاهده و آزمایش ضربان قلب، مثل EKG ها سخت افزار جدیدی را طلب می کنند.در یک چنین روزی دایره مواد مخدر پلیس فدرال،نخستین  دستگاه جانبی (اکسسوری) ساعت با کاربرد پزشکی اپل که توسط شرکت liveCor ساخته شده و EKG خوان در دستبند ساعت تعبیه شده را جمع کرد.

به نظر می رسد که اپل می خواهد بطور گسترده ای ازاین فناوری در تمام ساعت‌هایش استفاده کند مشروط برآنکه از نظر سخت افزار و نرم افزار های جاری محدودیتی نباشد.

 

منبع TheVerge

[تعداد رای:0]

درباره نویسنده

امیرحسین عراقی

امیرحسین عراقی

3 دیدگاه

درج دیدگاه