آموزش آموزش Sharepoint فناوری

قسمت پنجم – Content Database چیست؟

امیرحسین عراقی
نوشته شده توسط امیرحسین عراقی

معرفی content database

به دیتابیس هایی که سایت کالکشن ها رو روی آن می سازیم میگوییم .

پس با ایجاد اولین Web application  ، اولین Content database ساخته می شود و ما روی این content database  ها شروع به ساخت Site collection  ها می کنیم ( بر اساس همان ارث بری لایه های شیرپوینت). پس ما هر وقت بخوایم دیتای یک سایت کالکشن را در سرتاسر دیتا بیسمون پیدا کنیم باید در دیتابیسی بگردیم که Content database آن را میبیند.

میتوانیم روی Content database  ها تعریف کنیم که تا چند تا دیتابیس رویش ساخته شود به صورت پیش فرض ۲۰۰۰ تا سایت کالکشن رویش ساخته می شود اما مایکروسافت پیشنهادش اینه که ما هر سایت کالکشن را روی یک کانتنت دیتابیس بسازیم .

پس با توجه به مراحل ارث بری که در بخش های قبل گفتیم Content Database ها زیر مجموعه ی وب اپلیکیشن ها هستند.

محل مدیریت آن در  CA

بعد از ورود از آدرس بالا، دیتا بیس های روی وب اپلیکیشنمان را می توانیم ببینیم و همچنین در قسمت Site Collection -> view all site  می توانیم مشاهده کنیم هر سایت کالکشن روی کدام کانتند دیتابیس است مانند عکس زیر:

پیشنهاد بیشترین حجم Content Database ، ۲۰۰ گیگا بایت است.یعنی ۲۰۰ گیگ بیشتر نباید بشود پس موقع برنامه ریزی و شروع پروژه حتما باید حواسمان به این موضوع باشد که طوری سایت کالکشن ها را در کانتنت دیتا بیس بسازیم که ازین مقدار بیشتر نشود! اما مرز نهایی حجم کانتنت دیتا بیس ۲ ترابایت است. یعنی دیگر ازین مقدار بیشتر نمیشود.

Threshold :200 GB

Boundary :2 TB

در قسمت بعد به آموزش ساخت فرم با استفاده از InfoPath در شیرپوینت   می پردازیم …

[تعداد رای:0]

درباره نویسنده

امیرحسین عراقی

امیرحسین عراقی

درج دیدگاه