آموزششبکهفناوری

مقایسه بهترین میل سرورهای سازمانی

نوشته شده توسط دانیال دهقان

امروزه میل سرور ها در شرکت ها به یک وسیله لازم برای پیگیری و تجارت تبدیل شده است. اگر چه به تازگی برنامه های مکاتبات داخلی در شرکتها (به خصوص دولتی) یک سر ی از کارهای میل سرورها را انجام می دهند که شامل موارد زیر است:

 • فرستادن پیام
 • گردش کار نامه ها
 • الصاق ضمیمه به نامه (با محدودیت برنامه های مکاتبات داخلی )

ولی باید این را دانست که اگر شرکتی مایل به برقراری ارتباط با شرکتهای بزرگ و بین المللی باشد، اولین و بهترین راه حل ایمیل است. بسیاری از شرکتهای دولتی برنامه مکاتبات داخلی خود را با میل سروهای توانمند مانند IceWarp , Exchange هماهنگ کرده اند. که هم از راحتی و امنیت میل سرور استفاده کنند و هم لزوم در استفاده از برنامه مکاتبات داخلی را هم رعایت ;کرده باشند.

سازمان های کوچک وابستگی کمتری جهت ارتباطات داخلی خود به میل سرور سازمانی دارند ویا از میل سروهای ساده و ارزان استفاده می کنند.

در حالت کلی می توان میل سروها رو به دوصورت تقسیم کرد:

 • هاست (که به صورت رایگان و یا غیر رایگان) که در آن میل سرور در خارج از دسترس هست و شما از طریق اینترت به پنل ایمیل متصل می شویدودسترسی به پنل مدیریت ندارید مانند Gmail,Outlook,Yahoo..
 • Local (سازمانی) که در آن میل سرور داخل سازمان ویا در دسترس است که معمولا شرکت و ارگان ها که به سرعت و امکانات و امنیت بیشتری نیاز دارند از آن استفاده می کنند که این میل سروها خود به دوقسمت Small Office مانند Mdaemon,Smartmail,.. ومیل سرورهای حرفهای و قدرت مند(Business mail server) مانند Icewarp,Exchange,Zimbra نام برد

حال ما تصمیم داریم برای ادمین های شبکه امکانات میل سروهای Icewarp.Exchange.Zimbra.slack.Kerio.OX.Office365.Google را در قالب یک جدول مقایسه کنیم تا برای انتخاب مناسب برای محیط کارشان کمکی کرده باشیم

 

 

 

[تعداد رای:8]

درباره نویسنده

دانیال دهقان

7 سال سابقه در مدیریت شبکه
مسلط به مباحث Mailserver-WMware-Microsoft MCSE
Dehghan.da@outlook.com
علایق شخصی :
عاشق نقاشی و بازی حرفه ای در Generals & Tekken
Instagram ID:generals_zero_danial

8 دیدگاه

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  من یه مدتیه در حال تحقیق روی میل سرور ها هستم و به جرات میتونم بگم با اینکه هم در سایت های ایرانی هم در سایت های خارجی جستجو کردم خیلی مقایسه درست و مرجعی از میل سرور ها ندیدم.
  من ۲ تا مطالب شما رو دیدم که یکی مقایسه icewarp و exchange بود و یکی هم این مطلب. دیدم بقیه نظری ندادن گفتم یه تشکر بکنم ازتون که این مطالب رو نوشتید. حداقلش اینکه یه مقدار به کسی که در حال جستجو هستش کمک میکنید. و چون دامنه افرادی که میل سرور رو راه اندازی میکنند و ادمینش هستند کم هست اطلاعات خیلی بزرگی در سطح اینترنت نیست که کسی بخواد اعتماد بکنه و اگر این افراد بتونن تجاربشون رو با بقیه به اشتراک بزارن واقعا خیلی کمک بزرگی کردن.
  بازم ممنون از مطالبتون

دیدگاهتان را بنویسید