آموزش شبکه فناوری

مقایسه بهترین میل سرورهای سازمانی

Avatar
نوشته شده توسط دانیال دهقان

امروزه میل سرور ها در شرکت ها به یک وسیله لازم برای پیگیری و تجارت تبدیل شده است. اگر چه به تازگی برنامه های مکاتبات داخلی در شرکتها (به خصوص دولتی) یک سر ی از کارهای میل سرورها را انجام می دهند که شامل موارد زیر است:

  • فرستادن پیام
  • گردش کار نامه ها
  • الصاق ضمیمه به نامه (با محدودیت برنامه های مکاتبات داخلی )

ولی باید این را دانست که اگر شرکتی مایل به برقراری ارتباط با شرکتهای بزرگ و بین المللی باشد، اولین و بهترین راه حل ایمیل است. بسیاری از شرکتهای دولتی برنامه مکاتبات داخلی خود را با میل سروهای توانمند مانند IceWarp , Exchange  هماهنگ کرده اند. که هم از راحتی و امنیت میل سرور استفاده کنند و هم لزوم در استفاده از برنامه مکاتبات داخلی را هم رعایت ;کرده باشند.

سازمان های کوچک وابستگی کمتری جهت ارتباطات داخلی خود به میل سرور سازمانی دارند ویا از میل سروهای ساده و ارزان استفاده می کنند.

در حالت کلی می توان میل سروها رو به دوصورت تقسیم کرد:

  • هاست (که به صورت رایگان و یا غیر رایگان) که در آن میل سرور در خارج از دسترس هست و شما از طریق اینترت به پنل ایمیل متصل می شویدودسترسی به پنل مدیریت ندارید مانند Gmail,Outlook,Yahoo..
  •  Local (سازمانی) که در آن میل سرور داخل سازمان ویا در دسترس است که معمولا شرکت و ارگان ها که به سرعت و امکانات و امنیت بیشتری نیاز دارند از آن استفاده می کنند که این میل سروها خود به دوقسمت Small Office مانند Mdaemon,Smartmail,..  ومیل سرورهای حرفهای و قدرت مند(Business mail server) مانند Icewarp,Exchange,Zimbra   نام برد

حال ما تصمیم داریم برای ادمین های شبکه امکانات  میل سروهای Icewarp.Exchange.Zimbra.slack.Kerio.OX.Office365.Google را در قالب یک جدول مقایسه کنیم تا برای انتخاب مناسب برای محیط کارشان کمکی کرده باشیم

 

 

 

[تعداد رای:4]

درباره نویسنده

Avatar

دانیال دهقان

7 سال سابقه در مدیریت شبکه
مسلط به مباحث Mailserver-WMware-Microsoft MCSE
Dehghan.da@outlook.com
علایق شخصی :
عاشق نقاشی و بازی حرفه ای در Generals & Tekken

دیدگاهتان را بنویسید