آموزش وردپرس فناوری

نحوه انتخاب بهترین نام دامنه ( چهارده نکته و ابزار )

عاطفه مکرمی
نوشته شده توسط عاطفه مکرمی

پیش از آموزش وردپرس انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت خود برای موفقیت شما بسیار مهم است. اگر نام دامنه را اشتباه انتخاب کنید،می تواند برای شما دردسرآفرین باشد که بعدا بخواهید آن را عوض کنید بدون اینکه به برندتان و رتبه سایتتان ضربه بزنید.

به همین دلیل بسیار مهم است که از ابتدا بهترین نام دامنه را انتخاب کنید.

وقتي كه براي اولين بار شروع مي كنيد،انتخاب نام تجاري گيرا با يك نام عالي براي دامنه مي تواند خيلي سخت باشد.

در این مقاله ، ما تمام ابزارها و نکات لازم برای به دست آوردن ایده های نام دامنه ، انتخاب بهترین نام دامنه و ثبت دامنه جدید به اشتراک خواهیم گذاشت(به صورت رايگان)

١٤ نکته برای انتخاب بهترین نام دامنه:

هنگام راه اندازی وبلاگ ، انتخاب نام دامنه می تواند استرس زا باشد زیرا نمی خواهید اشتباه کنید.

برای آسانتر کردن روند ، ما یک چارچوب ساده ۱۴ مرحله ای داریم که می توانید برای انتخاب بهترین دامنه برای وب سایت خود استفاده کنید.

 1. دامنه دات کام بگیرید
 2. در جستجوی نام دامنه از کلمات کلیدی استفاده کنید.
 3. نام دامنه خود را کوتاه نگه دارید
 4. تلفظ و هجی کردن آن را آسان کنید
 5. آن را منحصر به فرد و قابل برند شدن نگه دارید
 6. از پيوندها در اسم دامنه دوري كنيد
 7. دوری کردن از کلماتی که حروف دو حرفی کنار هم دارند
 8. فضای خالی جهت توسعه قرار دهید
 9. نام دامنه خود را جستجو كنيد
 10. برای ایجاد ایده های هوشمند از توليد كننده ي  دامنه استفاده کنید
 11. قبل از اینکه شخص دیگری این کار را انجام دهد سریع عمل کنید
 12. بهترین مکان برای ثبت نام دامنه
 13. دامین رایگان با هاست وب بگیرید
 14. محبوبترین ثبت کنندگان دامین

بیایید با جزئیات بیشتری به این نکات بپردازیم.

١.دامنه دات کام بگیرید

دات کام

تعداد زیادی از نام دامنه جدید تا امروز وجود دارد از دامنه های اصل مثل .com .net و .org تا دامنه های کم اهمیت تر مانند .pizza . photography و حتی .blog

ما همیشه توصیه می کنیم نام دامنه دات كام را انتخاب کنید.

اگرچه می توان با استفاده از پسوندهای جدید نام های وبلاگ هوشمندانه را پیدا کرد ،دات كام هنوز ثابت ترین و معتبرترین نام دامنه است.

پسوند دامنه جدید مانند .ninja یا .photography می تواند غیرقابل اعتماد باشد.

دامنه های دات کام بیشتر در حافظه می مانند. خیلی از کاربران مخصوصا کسانی که زیاد اهل تکنولوژی نیستن به صورت خودکار و بدون اینکه فکر کنند آخر اسم سایت دات کام را تایپ می کنند.

اگر وب سایت شما چیزی شبیه به jane.photography است ، و کاربران شما به طور تصادفی Jane.photography.com تایپ كنند، آنها با صفحه ارور سایت photography.com روبرو می شوند.

هوشمندانه است که با گرفتن دامنه دات كام از این خطر جلوگیری کنید.

لازم به ذکر نیست ، بیشتر کیبوردهای تلفن های هوشمند به طور خودکار یک دکمه دات كام دارند.

٢.در جستجوی نام دامنه از کلمات کلیدی استفاده کنید.

کلمات کلیدی نقش مهمی در یک دامنه دارند. با استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه خود، شما به موتورهای جستجو می گویید كه وب سایت شما در مورد چیست. همراه با محتوای با کیفیت و تجربه خوب کاربر ، کلمات کلیدی در دامنه شما می تواند به شما در رتبه بالاتر در Google کمک کند.

پیدا کردن یک دامنه خوب با کلمات کلیدی مورد هدف شما که قبلا گرفته نشده باشد بسیار دشوار است.

شما باید خلاق باشید و براي ساخت دامنه پايدار خود کلمات کلیدی خود را با کلمات دیگر ترکیب کنید.

٣.نام دامنه خود را کوتاه نگه دارید

در حالي که کلمات کلیدی مهم هستند، طول دامنه خیلی زیاد نشود. بهتر است یک نام دامنه کوتاه و به یاد ماندنی داشته باشید.

توصیه میکنیم نام دامنه خود را زیر ۱۵ کاراکتر نگه دارید. دامنه های طولانی تر برای به یاد آوردن کاربران سخت تر است.

ناگفته نماند ، کاربران تمايل ندارند نام دامنه ها طولانی باشد که می تواند باعث کم شدن ترافیک سایت شود.

به همین دلیل ایده خوبی است که طول دامنه خود را کوتاه نگه دارید.

٤.تلفظ و هجی کردن آن را آسان کنید

شما باید بتوانید نام دامنه خود را هنگام صحبت کردن همانند نوشتن به راحتی به اشتراک بگذارید. شما هیچ وقت نمی دانید که چه زمانی یک شخص از شما آدرس دامنه را می پرسد( در حال نوشتن یا حرف زدن).

اگر قصد ایجاد یک آدرس ایمیل حرفه ای براي کسب و کار با استفاده از نام دامنه خود داريد دارید ، قطعاً بايد فهم و هجی کردن آن براي هر شنونده اي آسان باشد.

٥.آن را منحصر به فرد و قابل برند شدن نگه دارید

نام دامنه وبلاگ شما باید منحصر به فرد باشد بنابراين روي ذهن خواننده ي شما مي تواند پايدار باشد.هوشمندانه است که درباره وبلاگ های دیگر در حوزه كاري خود تحقیق کنید و بدانید که از چه نامهای دامنه ای استفاده می کنند.

شما نمی خواهید به طور تصادفی از یک نام تجاری استفاده کنید یا به کپی کردن یک بلاگر دیگر متهم شوید.

همچنین شما می توانید نام دامنه ای را انتخاب کنید که قابليت برند شدن بيشتري داشته باشد.

نام هاي دامنه قابل برند شدن منحصر به فرد،جذاب،و به ياد ماندي است.به طور مثال،Amazon.com قابليت برند شدن بيشتري نسبت به BuyBooksOnline.com دارد.

٦.از پيوندها در اسم دامنه دوري كنيد

هرگز یک نام دامنه با پيوندها ایجاد نکنید. پيوندها می تواند نشانه دامنه های اسپم باشد که شما نمی خواهید با آنها در ارتباط باشید.

اگر شما يك اسم دامنه با پيوندها انتخاب كرديد براي اين كه دامنه ای که می خواستید از قبل گرفته شده است این کار باعث می شود کاربرانتان اگر یادشان برود پیوندها را  (مانند خط فاصله) تایپ نمایند ممکن است سر از سایت رقیب در بیاورند.

٧.دوری کردن از کلماتی که حروف دو حرفی کنار هم دارند

این ایده خوبی است كه از كلماتي كه دو حرف مشابه كنار هم دارند دوري كنيد، زیرا شانس شما را برای از دست دادن کاربران به دلیل اشتباه تایپی افزایش می دهد. برای مثال یک دامنه مانند presssetup.com شانس اشتباه تایپی زیادی دارد و درنتیجه کم شدن ترافیک.

از كلماتي كه دو حرف مشابه كنار هم دارند دوري كنيد که باعث ساده تایپ شدن و قابلیت برند شدن را افزایش می دهد.

٨.فضای خالی جهت توسعه قرار دهید

انتخاب نام دامنه مربوط به حوزه كاريتان هوشمندانه است زیرا این ایده را به کاربران می دهد که وب سایت شما در مورد چیست.اما شما گزینه های بلند مدت خود را نمي خواهد بیش از حد محدود کنید.

به عنوان مثال ، یک گل فروشی ممکن است نام دامنه ای مانند orchidblog.com را انتخاب کند ، اما پس از آن ممکن است آنها بخواهند در کنار ارکیده ها شروع به وبلاگ نویسی درباره گل های دیگر کنند. در این حالت ، دامنه ممکن است شما را از جذب خوانندگان علاقمند به سایر گلها باز دارد.

انتقال صحیح سایت شما به یک دامنه جدید می تواند یک روند خسته کننده باشد و باعث می شود در صورت عدم انجام درست کار ، رتبه بندی جستجو را از دست بدهید. به همین دلیل انتخاب نام دامنه انعطاف پذیر از ابتدا مهم است.

٩.نام دامنه خود را جستجو كنيد

قبل از ثبت نام دامنه ، سعی کنید دریابید که آیا در حال حاضر بيزينسي با اين نام ثبت شده وجود دارد یا خیر.

شما می توانید با جستجوی كردن علامت تجاری ببینید كه  آیا قبلاً نام مشابه یا دقيقا همان نام وجود دارد.

همچنین شما می توانید با جستجوی در گوگل میزان دسترسی به این نام را در وب سایت های برتر رسانه های اجتماعی مانند Twitter ، Facebook ، Instagram و غیره بررسی کنید.

نام مشابه یا مطابق آن نه تنها باعث سردرگمی می شود حتي می تواند پیامدهای قانونی شدیدی داشته باشد که ممکن است هزینه زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

پس از راه اندازی وب سایت خود ، شما در مورد نحوه علامت تجاری و کپی رایت نام و آرم وب سایت خود مي توانيد بيشتر ياد بگيريد.

١٠.برای ایجاد ایده های هوشمند از توليد كننده ي  دامنه استفاده کنید

تولید کننده نام دامنه

در حال حاضر ، بیش از ۳۶۰ میلیون نام دامنه ثبت شده وجود دارد. این باعث می شود بسیاری از مردم بگویند همه دامنه های خوب قبلاً گرفته شده اند.

جستجوی نام دامنه به صورت دستی می تواند بسیار زمان بر باشد.

این جایی است که توليد كننده ي نام دامنه وارد می شود. این ابزار رایگان به طور خودکار براي جستجوی کلمات کلیدی تعریف شده است تا صدها ایده نام دامنه هوشمند را پیدا کنید.

ما توصیه می کنیم از Nameboy استفاده کنید که یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین ابزار تولید نام دامنه بصورت آنلاین است. همچنین می توانید از مولد دامنه IsItWP برای یافتن ایده های نام دامنه بیشتر استفاده کنید.

١١.قبل از اینکه شخص دیگری این کار را انجام دهد سریع عمل کنید

هر روز هزاران نامهاي جديد دامنه از اقصی نقاط جهان ثبت می شوند. اگر نام دامنه ای را دوست دارید پیدا کرده اید ، پس خیلی صبر نکنید.

نام دامنه مانند املاک و مستغلات است. هزاران نفر به طور فعال به دنبال نامهای دامنه خوب و قابل برند شدن هستند که بتوانند در آینده نرخ های بهتری را ثبت کنند.

اگر سریع عمل نکنید ، ممکن است شخصی جلوتر رفته و ایده دامنه شما را ثبت کند.

از آنجا که نام دامنه ها نسبتاً ارزان هستند ، ما همیشه به خوانندگان خود توصیه می کنیم سریع عمل کنند. اگر بعداً نظر شما تغییر كرد، می توانید به سادگی اجازه دهید منقضی شود.

۱۲٫بهترین مکان ها برای خرید نام دامنه:

ثبت نام دامنه

صدها ثبت کننده نام دامنه در وب سايت وجود دارد،انتخاب با دقت بسيار مهم است زيرا تغيير ان مي تواند بعدا سخت باشد.

درست مانند وب هاستینگ (میزبان وب)، قیمت ثبت نام دامنه می تواند در هر جایی از ۹ دلار تا ۲۴ دلار متغیر باشد. شما حتی می توانید آن را به صورت رایگان دریافت کنید. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید نام دامنه را به راحتی خریداری کنید.

۱۳٫ثبت دامنه رايگان با وب هاستینگ (ميزبان وب)

اکثر شرکت های وب هاستینگ ثبت دامنه را به عنوان خدمات ارائه می دهند. برخی از این شرکت ها ثبت نام دامنه رایگان را با حساب های جدید هاست ارائه می دهند.

اگر یک وب سایت جدید را راه اندازی می کنید ، پس از اين پيشنهاد هوشمندانه استفاده كنيد و نام دامنه خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

در زیر دو شرکت میزبان WordPress  وجود دارند که بیش از ۶۰٪ تخفیف وب هاستینگ،گواهی SSL رایگان و نام دامنه رایگان به کاربران ما ارائه می دهند:

‏Bluehost يكي از قديمي ترين و بزرگترین برندها در زمینه وب هاستینگ می باشد.انها پیشنهاد رسمی وردپرس جهت تأمین هاستینگ می باشند.

‏Ipage از یک میلیون وب سایت پشتیبانی می کند و کمترین هزینه را برای تامین میزبانی وب را می گیرد .۱.۹۹ دلار در ماه برای میزبانی وب و به همراه دریافت یک نام دامنه رایگان.

این مهم هست که بدانید بیشتر پیشنهادهای هاست ها برای ثبت نام دامنه رایگان تنها برای یکسال می باشد. بعد یکسال اول شما باید در حدود ۱۴ دلار برای تمدید پرداخت نمایید.

بسیاری از کاربران برای اولین سال از دامنه رایگان سود می برند زیرا شما باید به هر حال جهت ثبت نام دامنه هزینه پرداخت کنید ، چرا آن را به صورت رایگان دریافت نکنید.

۱۴٫محبوبترین ثبت کنندگان نام دامنه:

دامین دات کام

اگر شما فقط می خواهید بدون خرید میزبانی (هاست) نام دامنه را ثبت کنید پس می توانید از یک ثبت کننده نام دامنه خرید خود را انجام دهید.

‏Domain.com یکی از بهترین ثبت کنندگان نام دامنه در بازار می باشد. آنها همه نامه های سطح بالا را پیشنهاد می دهند، همراه با یک جستجوگر باهوش، دامنه های حرفه ای، و همه ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت نام دامنه شما را ارائه می دهد.

‏Godday بزرگترین ثبت نام کننده نام دامنه در جهان می باشد. آنها بیش از شصت و سه میلیون نام دامنه را برای بیش از چهارده میلیون کاربر مدیریت می کنند.

همش همین بود. امیدواریم این مقاله به شما در درک چگونگی انتخاب عالی نامه دامنه برای وبلاگ یا کار تجاری تان کمک کرده باشد.

منبع: wpbeginner

[تعداد رای:1]

درباره نویسنده

عاطفه مکرمی

عاطفه مکرمی

درج دیدگاه